امروز چهارشنبه  ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۱۰/۰۹- ۱۶:۰۵
دوشنبه 9 دی 1398 - 16:05
اعتراض ایران به اقدام مقام کویتی

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با معاون وزارت خارجه کویت

در پی دیدار یکی از اعضای گروهک تروریستی و جدایی طلب جنوب کشورمان با رئیس پارلمان کویت، آقای محمد ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت روز گذشته با خالد الجارالله معاون وزارت خارجه کویت دیدار نمود.

در این دیدار مراتب اعتراض و ناخشنودی شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به این اقدام مقام کویتی به اطلاع معاون وزارت خارجه کویت رسید.

محمد ایرانی همچنین پذیرش عضو گروهک تروریستی اشاره شده توسط مقام کویتی و ملاقات با وی را دخالت آشکار در امور داخلی ایران و نادیده گرفتن اصل احترام به حاکمیت و تمامیت سرزمینی کشور برشمرد و آن را غیرقابل انتظار، مغایر با روح همکاری دوجانبه و اصول مبتنی بر حسن همجواری دانست.

خالد الجارالله در این دیدار ضمن محکوم کردن این اقدام و ناخشنودی دولت کویت از این ملاقات به عمل آمده، بر التزام کویت نسبت به محترم شمردن حاکمیت کشورها و تمامیت ارضی آن‌ها به ویژه اصل حسن همجواری تأکید و اراده ی مقامات عالیه کشورش را جهت گسترش روابط در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران اعلام داشت.

معاون وزارت خارجه کویت همچنین بر احترام کویت نسبت به حاکمیت کامل سرزمینی جمهوری اسلامی ایران از جمله استان خوزستان و شهر اهواز تأکید نمود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما